Koło Naukowe Komparatystyki Prawniczej oraz Koło Naukowe Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej działające na WPiA UW serdecznie zapraszają na spotkanie z Mikołajem Barczentewiczem, które odbędzie się we wtorek, 24 kwietnia 2018 r. w Collegium Iuridicum II przy ulicy Lipowej 4. Informacja o sali zostanie opublikowana wkrótce.

Nasz gość jest absolwentem MISH UW oraz doktorantem na Uniwersytecie Oksfordzkim. Wykłada prawo publiczne oraz teorię prawa na Uniwersytecie Surrey. Wcześniej prowadził zajęcia z zakresu filozofii prawa, prawa konstytucyjnego, prawa rzymskiego i prawa Unii Europejskiej na Uniwersytecie Oksfordzkim. W swojej pracy doktorskiej skupia się na zagadnieniu niekonstytucyjnej zmiany ustawy zasadniczej. Naukowo zajmuje się również filozofią H.L.A. Harta – zwłaszcza jego koncepcją reguł wtórnych.

Zainteresowanych spotkaniem zachęcamy do wcześniejszego zapoznania się z artykułem M. Barczentewicza, który wkrótce ukaże się w Oxford Journal of Legal Studies, dostępnym pod linkiem: https://ssrn.com/abstract=2915564. Będzie on stanowił podstawę wykładu i późniejszej dyskusji.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

Po spotkaniu zapraszamy na integrację.

Do zobaczenia!