Koło Naukowe Komparatystyki Prawniczej zaprasza na swoje pierwsze spotkanie warsztatowe. Będzie ono poświęcone zastosowaniu metody prawnoporównawczej w badaniach naukowych, w szczególności przy przygotowywaniu artykułów naukowych. Metodologia i praktyka badań prawnoporównawczych kuszą swoją atrakcyjnością i często są wykorzystywane przez autorów w ich pracach. Oczywiście nie jest to zabieg prosty. Poznanie tej specyfiki może okazać się bardzo przydatne dla każdego studenta rozpoczynającego swoją przygodę z publikowaniem tekstów naukowych czy przygotowującego pracę magisterską.

Jak powinien być usystematyzowany dobry artykuł naukowy? Jak należy zgromadzić odpowiednie materiały? Gdzie szukać inspiracji? Jak do tego wszystkiego ma się komparatystyka prawnicza?

Na te, jak i na inne pytania, odpowie nasz prelegent, dr hab. Konrad Osajda – adiunkt w Instytucie Prawa Cywilnego na naszym Wydziale, absolwent między innymi Uniwersytetu w Ottawie (Faculty of Common Law), wykładowca z zakresu takich przedmiotów jak Comparative Contract Law czy Comparative Company Law, autor wielu publikacji naukowych z zakresu prawa porównawczego, radca prawny, a także asystent sędziego w Sądzie Najwyższym.

Uwaga! Ze względu na warsztatowy charakter spotkania liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o zapisy za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem: https://goo.gl/forms/kpLHw9tqZXyMK7NF2

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 20 listopada 2017 r., w sali 1.03 w budynku Collegium Iuridicum II przy ulicy Lipowej 4.

Zachęcamy do udziału!
Zespół KNKP WPiA UW